top

Webdesign by P.F.K. Service Praha

 

Aktualizováno: 01.01.2024 

 
 
 
Vybavení
  Nikon D850
  Nikon D500
  Nikon Z50
  Nikon D70
  Lumix FZ1000
  FinePix X30
  Objektivy
  Příslušenství
  Ateliér

Fotoslužby

Něco navíc
  Autorský zákon
  Relax
 
 
 
 
 
 
 

 
Home Kdo jsem Download Fotogalerie Odkazy Kontakt

 Základní zoom - FX

 Nikon 70-200mm f/2,8 E FL ED VR

Standardní světelný teleobjektiv s vestavěným stabilizátorem obrazu. Ideální pro všeobecné využití od sportovní fotografie přes krajinářskou až k focení portrétů nebo reportáží. Excelentní obrazový výstup, rychlý a přesný autofokus, jeden z TOP produktů v této kategorii.

 

     

 Základní zoom - FX

 Tamron SP 24-70/2,8 Di VC USD G2

Plnoformátový, světelný standardní zoom s vestavěnou obrazovou stabilizací VC (Vibration Compensation).

Optická konstrukce se skládá ze 17 členů ve 12 skupinách a využívá 2 XR (Extra Refractiv Index) členy s mimořádným indexem lomu, 3 LD (Low Dispersion) členy s nízkým rozptylem světla, 3 GM (Glass-Molded aspherical) členy a jeden hybridní asférický člen.

Ostřící pohon USD (Ultrasonic Silent Drive) pro pohon ostřících členů s možností ručního doostření.

Konstrukce odolná proti vlhkosti zabraňující pronikání vody do objektivu.

 
     

 Širokoúhlý objektiv - FX

20mm f/1.8 G AF-S Nikkor

Širokoúhlý objektiv formátu FX s pevnou ohniskovou vzdáleností 20 mm a vysokou světelností f/1,8.

Objektiv s výkonnou optikou a kompaktní a lehkou konstrukcí je vysoce všestranný a vhodný pro interiéry, pouliční fotografii, rozsáhlé krajiny.

Vysoká světelnost f/1,8 nabízí malou hloubku ostrosti, příznivou reprodukci neostrých míst obrazu (bokeh) a brilantní snímky za nízké hladiny osvětlení. Vysoce výkonná optika produkuje ostrý obraz až do krajů obrazového pole a zaručuje minimální zkreslení.
     

 Extrémní širokoúhlý objektiv - FX

IRIX 11 mm f/4 Firefly

Irix 11 mm f/4,0 – extrémně širokoúhlý plnoformátový objektiv s 126° zorným úhlem, prstencem pro manuální zaostření a minimalistickým designem. Optická konstrukce zahrnuje v 16 skupinách 10 členů, z nichž čtyři mají vysoký index lomu, dva extrémně nízký rozptyl světla skla a trojice asférických členů současně zvyšuje hranovou ostrost a minimalizuje zkreslení na pouhých 3,13 %, což činí objektiv jedinečným ve své třídě. Antireflexní vrstva zvaná „Neutrino“ koriguje duchy a rušivé reflexy. Minimální zaostřovací vzdálenost 27 cm.
     
 Střední telezoom - FX

 70-200mm f/4 AF-S ED-IF VR Nikkor

Kompaktní, lehký teleobjektiv s vestavěným stabilizátorem obrazu. Ideální pro sportovní foto v kombinaci s DX tělem, kde dává ostřejší výstup než na FX. Optimální použití v lepších světelných podmínkách.

     

 Základní objektiv - FX

 35mm f/1.8G AF-S ED Nikkor

Objektiv formátu FX s pevnou klasickou ohniskovou vzdáleností 35 mm a vysokou světelností f/1,8.

Tento všestranný a lehký objektiv nabízející výkonnou kombinaci klasické ohniskové vzdálenosti a vysoké světelnosti je ideální pro pouliční fotografii a fotografování přírody a rozsáhlých krajin.

Ohnisková vzdálenost 35 mm umožňuje pořizovat nadčasové působivé snímky a vysoká světelnost f/1,8 nabízí krásnou reprodukci neostrých míst obrazu (bokeh) a brilantní snímky za nízké hladiny osvětlení. Objektiv vybavený optikou navrženou pro obrazové snímače s vysokým rozlišením a pozoruhodně přenosným tělem vám poskytne volnost pro brilantní zachycení nejrůznějších scén.

     

Portrétní objektiv - FX

 85mm f/1.8 G AF-S Nikkor

Střední teleobjektiv s vysokou světelností pro digitální jednooké zrcadlovky formátu FX a DX. Ideální portrétní objektiv, který nabízí špičkovou kombinaci klasické ohniskové vzdálenosti a vysoké světelnosti. Ohnisková vzdálenost 85 mm umožňuje pořizovat snímky hlavy a ramen ve velkém měřítku a s extrémní úrovní detailů. Vysoká světelnost f/1,8 nabízí perfektní vyvážení ostrosti obrazu a příznivé reprodukce neostrých míst.

Osobně rád používám i u sportovního focení, pro jeho rychlé ostření a výbornou obrazovou kvalitu.


Portrétní objektiv - FX

Sigma 135mm F1.8 DG HSM Art

Profesionální portrétní objektiv pro full-frame fotoaparáty s extra vysokým rozlišením (Art)
Perfektní světelnost f/1,8
Přepracovaná optická sestava (13 čoček v 10 skupinách)
Odolný proti prachu a postříkání

     

 Makro/portrétní objektiv - FX

60mm f/2.8G ED AF-S Micro-Nikkor

Makroobjektiv s ohniskovou vzdáleností 60 mm a měřítkem zobrazení 1:1  Naprosto tiché automatické zaostřování zprostředkované ultrazvukovým zaostřovacím motorem (SWM), systém vnitřního zaostřování a neotáčející se přední člen. Nejmenší zaostřitelná vzdálenost 18,5cm (cca 4 cm od přední části objektivu!)

 

 Reportážní širokoúhlý zoom -FX

AF-S NIKKOR 18–35 mm f/3,5–4,5 G ED

AF-S NIKKOR 18–35 mm f/3,5–4,5 G ED je lehký objektiv posilující řadu FX Nikon, který udržuje aktuálnost nabídky širokoúhlých objektivů NIKKOR. Objektiv AF-S nabízí vylepšenou optickou konstrukci s ultrazvukovým zaostřovacím motorem pro tiché, rychlé a přesné automatické zaostřování po připojení k jakémukoli tělu jednooké digitální zrcadlovky Nikon.

 Univerzální širokorozsahový zoom na cesty a reportáž
 Nikon 28-300mm f/3,5-5,6 AF-S G ED VR

Vysoce výkonný objektiv Nikon 28-300m s 10,7× zoomem je všestranný především pro svůj rozsah ohniskové vzdálenosti. Primárně je určen pro zrcadlovky formátu FX (FULL FRAME). Použít ale lze i na digitálních fotoaparátech s menším snímačem FX (APS-C). Zde se ohnisko přepočítává na 42-450mm. Na nich ale ztrácí široký úhel záběru a pozbývá tak na své univerzálnosti. Jeho velkou předností je pokročilý optický stabilizátor VRII a ultrazvukový zaostřovací motor pro tiché a rychlé ostření.
 

 

     

 Fisheye pro formát DX
 10.5mm f/2.8G ED DX Fisheye-Nikkor

První fish-eye objektiv, vyvinutý speciálně pro formát snímače Nikon DX
První objektiv pro formát Nikon DX, dosahující obrazového úhlu 180º.
Extrémně širokoúhlý objektiv s ohniskovou vzdáleností 10,5 mm.
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost 0,14 m (5.5 in.) (resp. 0,03 m [1.2 in.] od frontální čočky objektivu) pro možnost fotografování z extrémní blízkosti.

 

     

 Super telezoom - FX
 Nikon AF-S NIKKOR 200-500mm f/5.6E ED VR

Výkonný zoom s rozšířeným dosahem. Tento objektiv formátu FX s rozsahem ohniskových vzdáleností 200–500 mm a pevnou světelností f/5,6 představuje novou úroveň všestrannosti v oblasti superteleobjektivů.
Ohniskové vzdálenosti 200–500 mm nabízejí výjimečný dosah. Pevná světelnost f/5,6 zaručuje vysoký komfort a plynulou regulaci hloubky ostrosti v celém rozsahu zoomu. Systém redukce vibrací Nikon umožňuje fotografovat časy závěrky až o 4,5 EV delšími než obvykle a zahrnuje režim redukce vibrací SPORT pro sledování rychlých akcí. Elektromagnetická clona zaručuje přesné expozice při použití rychlého sériového snímání
     

 Telekonvertor  1,4x
 NIKON Telekonvertor TC-14 E III

Vysoce výkonný telekonvertor 1,4×: prodlužuje o 40% ohniskovou vzdálenost vybraných objektivů NIKKOR.

Elektromagnetická clona: maximalizuje přesnost expozic v kombinaci s kompatibilními objektivy.

Fluorová vrstva: je aplikována na vnější plochy předního a zadního optického členu telekonvertoru a slouží k odpuzování nečistot a vlhkosti.

Robustní konstrukce tubusu: poskytuje profesionální odolnost proti stříkající vodě.

 
 

Optimalizováno pro rozlišení 1280x1024 a vyšší

 
 

Nahoru